Blog je v rekonstrukci. Chci upravit obsah, začít psát články
najít nové oblíbené blogy. Nový start! :)
Budu ráda, když budete chtít být mým novým Affs.

Týrání zvířat!

18. března 2009 v 11:22 | cumelka
Asi všichni milujeme ten pocit pomazlit se s hebkou srstí našich mazlíčků. Naše zvířátka měla štěstí!… Ale když zrovna hladíte to své zvířátko, jiné umírá...
Když jsem si měla vybrat téma, pro svou samostatnou práci, měla jsem hned jasno: TÝRÁNÍ ZVÍŘAT. Doufám, že kdokoliv si přečte můj článek, se nad ním zamyslí a nebude se k němu "obracet zády", či zavírat oči a dělat, že se ho to netýká.

Určitě jste někdy přemýšleli o tom, zda má člověk právo zacházet se zvířaty tak, jak se mu zlíbí. Právo trápit zvířata v laboratořích, zabíjet je kvůli své zábavě, módě, potravě, nebo je věznit a zneužívat pro "sport". Ročně člověk zabije, umučí a utrápí pro svou potřebu či potěšení stovky milionů zvířat.
Je třeba zdůraznit, že respekt, soucit a láska ke všem formám života je pro člověka a planetu Zemi nejcennější hodnotou. Nikdo nemůže tvrdit, že hodnota života a právo na život je u člověka větší, než u člověka s inteligencí menší, ale je nepochybně stejná. Je tedy zřejmé, že stejnou hodnotu života mají i ostatní bytosti na této planetě, od kterých se lišíme především inteligencí. I tyto bytosti touží po životě, svobodě, mláďatech, prožívají radost a mají své přirozené životní potřeby. I zvířata trpí, prožívají bolest, stres, když jim je ubližováno a brána svoboda či život samotný. Každý citlivý, rozumný a přemýšlivý člověk se srdcem na pravém místě dospěje k názoru, že i zvířata mají právo na život, svobodu a slušné zacházení.
Ale i přesto jsou desítky miliónů zvířat ročně týrána - poškozována na mozku, pálena, ozařována, oslepována, střílena, trávena, opařována, trhána, omračována apod., aby nakonec jejich životy skončily v laboratorních popelnicích jako odpad po zbytečných a nehodnotných pokusech. U mnohých zvířat se před samotným experimentem vyřezávají hlasivky, jen abychom neslyšeli jejich naříkání...

Den co den, když zapnete televizi, se objeví hrůzné zprávy. Šedesát mrtvých v Iráku, zapálené kostely, unesená letadla, zbité děti a spousta dalších LIDSKÝCH krutostí. Ale nikdy se neobjeví, kolik polárních lišek bylo dnes zabito kvůli kožichu jedné latinsko-americké zpěvačky. Nikdy si na přední straně novin nepřečtete, kolik mladých tuleňů bylo dnes BRUTÁLNĚ ubito pro maso. Ani nahou celebritu na poslední stránce nevystřídá článek o tom, jak dnes POMALU umírala bílá perská kočka na laboratorním stole. Je to tak lepší pro slabší povahy? Je to lepší pro svět? Nebo je to lepší pro tisíce týraných zvířat? Co udělala tak strašného, že je takhle trestáme? Že jim do očí kapeme kyseliny, omračujeme elektrickými obušky, STAHUJEME ZA ŽIVA a držíme je ve studených klecích? A co nás k tomu vůbec opravňuje? To, že neumí mluvit? A kdyby mluvit uměla, co pěkného by nám k tomu asi řekla?

"Dobrý den, pane. Jen mne nekrmte, abych šla lépe stáhnout!!? Jestli můžu radit, držte mne v zimě, abych měla hustší kožich!!! A jestli můžu mít jednu prosbu, zabijte mne zlomením vazu, protože to je jeden z mála způsobů, kdy ZEMŘU HNED!!!"
Tohle by vám určitě řekla liška, kterou strkáte do klece. Které je jasné, že až zavřete dvířka, bude konec svobody. Konec života.

... Bohatá dáma si koupí norkový kožich. Později si stěžuje své známé, jak moc byl drahý, a to i po slevě... Drahý? Jaká cena by zaplatila utrpení šedesáti norků? Jaká cena by vykoupila jejich utrpení?

Když jsem začala s tímto tématem, první mě napadlo inspirovat se na internetu. Zde jistě člověk najde spousty obrázků a textů, ale také odkazů na různé "chaty" s touto tématikou.
A díky nim teď už vím, že tohle není jenom moje téma, ale téma celého světa.
Můj článek nic nového nepřinesl. Žádné zvíře neoživil a žádnou "milovnici kožešin" nepřesvědčil, aby se postavila tomuto utrpení, namísto toho, aby ho podporovala. Přesto prosím, večer při zprávách o šílených vrazích a atentátech na školní autobusy se zamyslete. Ona, narozdíl od nás, nic nikomu neprovedla. Jen se ve světě začali rodit lidé, co mnohem raději pohladí koženou sedačku než zvířátko. Pokud to tak půjde dál, brzy si budeme moci prohlédnou poslední lišku, norka a tuleně vycpaného za prosklenou výlohou s nápisem: Nešahat!

A proto vás tímto prosím:
NEZAVÍREJTE OČI A SNAŽTĚ SE POMOCI!!!
 


Anketa

Pomožte bojovat proti týrání zvířat, klikni!

Klik! 100% (75)

Komentáře

1 _-Kajushak-_ _-Kajushak-_ | Web | 3. června 2009 v 19:32 | Reagovat

no sry ale jedna blba anketa jim nepomuze spis by se s tim melo neco delat!

2 Shadow Shadow | 8. června 2009 v 18:44 | Reagovat

mě by se to přepisovat nechtělo.... já jsem šťastný že to dočet... ale jinak nic novýho... týraní zvířat je už hodně stará konverze a proti je v duši každý... stačilo by kdyby dočet ten článek...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama