Blog je v rekonstrukci. Chci upravit obsah, začít psát články
najít nové oblíbené blogy. Nový start! :)
Budu ráda, když budete chtít být mým novým Affs.

Hidžáb!

8. dubna 2009 v 11:11 | cumelkaa |  Hidžáb!
Hidžáb je termín pocházející z arabského slova hadžaba, což znamená skryta pohledům, zahalena. Jedná se o roušku, kterou si muslimka zakrývá vlasy a krk.
Její nošení nevyplývá přímo z koránu, v něm se jen uvádí, že ženy by se neměly dávat cizím na odiv (Korán 24:31), měly chodit zahaleny (33:59) a také je stanoveno, které části ženského těla by neměly být vidět. Zahalování se hidžábem je stanoveno právní vědou. Jako důvod bývá nejčastěji uvedena ochrana ženy před muži, kteří díky tomu, že ji vidí zahalenou, potlačí snáze svůj chtíč, a proto jednají se ženou jako s osobností.
Povinnost nosit jej není všude stejná. V různých lokalitách od sebe liší - někde je to vyžadováno a jinde není; je například běžné v mešitách (a v dalších islámských zařízeních), že je hidžáb po ženách vyžadován. Povinně jej pak ženy musejí nosit v Saúdské Arábii, Íránu a Afghánistánu (pokud jej nemají nasazen, hrozí jim trest od náboženské policie). Zde je běžnou součástí i uniforem, například policejních, či školních.
 


Anketa

Dokázali by jste chodit zahalené v hidžábu!

ano 15.4% (2)
asi ano 0% (0)
moc ne 0% (0)
ne 23.1% (3)
vůbec, nikdy v životě 61.5% (8)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama