Blog je v rekonstrukci. Chci upravit obsah, začít psát články
najít nové oblíbené blogy. Nový start! :)
Budu ráda, když budete chtít být mým novým Affs.

Jak na ikonky?

7. května 2009 v 18:12 |  Jak na ikonky?

Jak na Ikonky!


1. První a nejdůležitější věcí,bez které žádnou ikonku nevyrobíte,je, že musíte mít ten správný spešl prográmek na výrobu ikonek. Ten si musíte stáhnou do svého počítače. Abyste ale ho nemuseli složitě hledat na síti, nabízím vám ho ke stažení přímo ZDE
2. Dobře, teď jste si stáhli do kompu zdarma ten program. A teď se musíte naučit v něm tu ikču vyrobit!
3. Prvním krokem je, že si musíte vybrat nějaký pěkný buttonek. Pár jich najdete i na mém blogu. A abych vám usnadnila práci, nemusíte nikde hladat, stačí kliknout SEM
4. Vyberte si buttonek,který se vám nejvíc líbí, uložte si ho do počítače.
5. Otevřete program Animation Schop 3 (to je ten na výrobu ikonek,který jste si před pěti minutama stáhli :)) Protože je celý v angličtině, bude jeho obsluha možná trošičku složitější, ale nevadí,vy to určitě zvládnete!!! =)
6. Úplně nahoře máte lištu, jsou tam nápisy File - Edit - View - Help. Máte??? Super! tak teď klikněte na políčko File, ve sloupečku,který se vám právě rozbalil klikněte na Open a vyberte si ten buttonek,který chcete mít na své ikonce.
7. Nyní máte v malinkém okénku ten svůj buttonek, se kterým budete pracovat. Když chcete přidat text, klikněte na něj pravou polovinou myši a stiskněte na klávesnici písmeno "n" Vyobrazí se vám okénko,kde napíšete text,který chcete na ikonce mít,vyberete si jeho barvu i pohyb.
8. Pro přidávání přechodů a různých efektů zase kliknete na obrázek pravou půlkou myši a tentokrát kliknete písmenko "s". Nyní si vyberete efekt,který bude ikča mít i to,jaké bude pozadí přechodu nebo rychlost přehrání efektu.
9. Ctrl + Z to je prektická zkratka. Pokud jste něco udělai špatně a potřebujete se vrátit zpět, tak právě tím dvojklikem:)
10. Sami příjdete na to,kolik věcí se tu dá s ikčou dělat. Efekty, přechody, texty,barvy,...
Dobře, dejme tomu,že jste právě vyrobili krásnou ikonku a chcete si ji dát na blog jako odkaz,čili klikací ikča s pacičkou. Ale jak to udělat???
Ve skutečnosti je to velice jednoduché:
1. Svoji ikonku si jako první musíte někde uložit do blogu: Prostě dáte článek,nějaký název a umístíte ho třeba do článků. Vložíte obrázek - svoji ikonku a zveřejníte.
2. Teď dáte nový článek,nějak ho pojmenujete, dole pod článkem je "Zobrazit zdrojový kód" tak to zakliknete.
3. Jestli máte,super, jdeme dál. Teď si tady skopírujete tento HTML kód
<A href=adresa blogu><IMG src=url ikonky></A>
4. Pokud jste si zkopírovali,bezva, nyní ho vložte do toho článku. A už to skoro je:)
5. Jak je v tom kódu napsáno tučným adresa blogu místo toho tam zadáte celou adresu vašeho blogu (nebo toho blogu,na který má ikonka odkazovat)
6. Nyní si otevřete ten článek na svém blogu,do kterého jste si uložili svůj avatárek či ikonku. Klikněte na ni pravou polovinou myši a vyberte možnost Vlastnosti (v nabídce úplně dole). Rozbalí se vám okénko s informacemi o vaší ikonce. Mezi nimi najdete i Adresu(URL) této ikči a tu celou skopírujete.
7. No a teď ji vložíte místo toho tučného nápisu url ikonky v tom kódu. Ten prostě celý smažete a místo něj vložíte skopírované URL ikonky
8. A to je vše, teď už jenom ten článek uložíte a klikací ikča je na světě!!!
 


Anketa

Pomohl vám tento návod?

Ano 87.5% (14)
Ne 12.5% (2)

Komentáře

1 MiSs wErCa MiSs wErCa | Web | 7. května 2009 v 20:17 | Reagovat

ahojky tery,
j klidne :)

2 **MileynQa** **MileynQa** | Web | 20. března 2010 v 17:16 | Reagovat

Ahoj zašla jsem k tobě na blog a koukám že tady máš tento návod! ;-) jenom když si stáhnu ten program tak se mi to nechce otevřít furt to po mě chce nějaký údaje a něco instalovat! to je pěkně blbý takže nevím co s tím! :-( nechce někdo poradit?

3 **MileynQa** **MileynQa** | Web | 20. března 2010 v 17:46 | Reagovat

už jsem na to přišla ale když to udělám ten odrázek v tom programu tak jak ho mam uložit? když to zkoušim uložit tak se mi to neuloží! :-( Jakto?

4 indian wedding dresses indian wedding dresses | E-mail | Web | 31. října 2012 v 14:48 | Reagovat

A. He wanted to get to the second-hand shop!
http://www.standdress.com/wedding-dresses-off-the-shoulder-wedding-dresses.html

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama