Objednej si dess: Tu
Nevíš si rady s blogem??Chceš s něčím pomoct?? ZDE

 

Technika hýbe žlučí

3. září 2016 v 12:20 | CuMelKaa |  Nápady na článek

Technika hýbe žlučí

Všimli jste si někdy co se to s námi stalo? Elektronické vymoženosti a rozmach techniky doslova pohltily svobodu. Najděte mi osobu, která při odchodu z domu nebere automaticky k peněžence a klíčům i mobil. Řekněte mi, kdo v dnešní době není neustále na ,,drátě,,?

Jdete po městě, sedíte na přednášce, procházíte lesem a osoby kolem vás? Jedna jak druhá! Sklopené hlavy k telefonům, sluchátka v uších, něco tam střeštěně ťukají a občas se i zasmějí. Kamarád v tomto stavu vás s klidem v duši obejde aniž by si vůbec všiml, kdo kolem něj prošel... Nebo co? Tímto způsobem uniká nesměrnému množství populace tak cenná věc. Je to čas... Kdy si to tito lidé uvědomí? Až bude pozdě, budou staří, děti dospělé, vnuci budou stejní, spíše horší jak oni v jejich mládí. Bude pozdě brát děti a vnuky ven, hrát si na průlezkách a učit je poznávat stromy.


Výsledek obrázku pro mobily a deti

Poslední ročník, který si jakštakš užil dětství byl ten můj. Žila jsem na vesnici a měla okolo spoustu přátel. Každý den jsme byli domluvení, že jdeme ven. Hráli jsme nejrůznější hry, běhali, házeli si, schovávali, smáli se.... Dnes je na hřištích dech beroucí ticho.

Když jsem se po přestěhování na výstaviště chtěla učit, musela jsme zavřít okna, neboť dětský smích byl tak hlasitý a upřímný, že jsem se nemohla soustředit. A dnes? Slyším pouze ptáky zpívat, troubení a vrčení aut s občasným smíchem. Kdo se směje? Malé děti na pískovišti s maminkami, kteří ještě do svých malých ruček naštěstí mobily a tablety nedostanou!

Říkáte si, že naše děti takové nebudou, že to nedovolíte... Bohužel se obávám, že je strhne sebou doba a dítě bez mobilu bude outsider. Člověk si řekne, jen mu napíšu co je potřeba udělat, jen musím zařídit toto, musím odeslat email, přidám ještě fotku na face a insta a ještě... Je to vlastně jeden kolotoč, po odesláni emailu čekáte na odpověď, po nahrání fotek čekáte na lajky a komentáře, odpovídáte, přidáváte a čekáte... Nezastavitelný kolotoč, který se mnoha lidem rozjel do takové fáze, že jej už není možné zastavit.

Jak asi bude vypadat naše stáří? Náš důchod? Pro představu za padesát let? Budeme sedět na počítači a pařit hry? Nasadíme paralelní brýle a budeme se procházet neexistující realitou někde mimo své obydlí a tělo? Přitom budeme pěkně lapět na prdeli v zatuchlém bytě, plných odpadků a prachu... Nebudeme vnímat okolí, nepořádek ani věci okolo, které se ze dne na den mění.

Moc technicky ze dne na den roste. Okamžiky lidem stále den co den unikají a nikdo si to neuvědomuje. Kdo je v dnešní době opravdu šťastný? Lidé v kmenech někde daleko od veškeré techniky dnešní doby, lidé kteří jsou možná chudí, ale přitom neuvěřitelně bohatí. Jsou ještě jedni z mála, kteří mají svou vlastní, osobní svobodu...
 


Anketa

Byla jsi tu?

:0)click :0) 100% (2450)

Komentáře

1 Katka Katka | Web | 29. září 2016 v 0:01 | Reagovat

Páni, to je moc zajímavý a moc dobře napsaný článek, s kterým prostě musím víceméně bohužel souhlasit.
Já třeba až do loňska odmítala chytrý mobil, protože mi bylo jasné, že to bude ještě větší žrout času, ale teď už ho má a přiznávám, že se i já občas nechám "ovládnout". Ale v určitých situacích ho ven nenosím, tím myslím, když jdu do přírody, a když už ho mám, tak jen pro pocit "bezpečí" a ne, abych na něj čučela. Ale jinak jo, ve městě na něj dost často koukám, ale spíš z toho důvodu, že se jakoby schovávám před realitou, cítím se sama a ostatní se mají s kým bavit, tak prostě uteču na mobil :(.
Ale jinak jsem hrozně ráda, že mé dětství ovládalo z techniky maximálně tak tamagoči :D a ne mobil, pc se taky přidalo až postupně, ale to už je další věc :(, která taky občas žere až moc čas.
Jako technika je super, ale ta závislost na ni je děsivá.

2 Denisa Denisa | Web | 20. prosince 2016 v 20:50 | Reagovat

nádherně napsaný, ale je to smutný... a ještě horší je, že u nás zrušili ve městě několik pískovišť a nechápu proč... že už děti nechodí si hrát ven, ale na počítače?... a ve stáří už čas nevrátíme... musíme si užívat když jsme mladí... souhlasím se vším, co je zde napsaný

3 Dorothywholi Dorothywholi | E-mail | 18. července 2017 v 21:16 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil":
captchas regignizing of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another types of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? There are a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
See you later!

XRumer20170718

4 FlossieBroro FlossieBroro | E-mail | Včera v 12:16 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captcha regignizing of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another categories of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? There are a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
Good luck ;)

XRumer20170725

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

WorldNeverland.blog.cz